Izabela Maciejewska

Transgresja, 2002
instalacja


„Warto też zwrócić uwagę na rzeźbiarsko-fotograficzną instalację Izabeli Maciejewskiej. Trzy tworzące ją obiekty odbieramy jako zapis pewnego procesu. Spod rzeźby przedstawiającej nagą kobietę wyłania się stopniowo zatopiony w żywicy fotograficzny obraz nagiego młodzieńca. Dekonstruując w kolejnych obiektach cielesność bohaterki, co właściwie odkrywa przed nami autorka? Androgyniczny charakter osobowości, podświadome pragnienia, zasadę dopełniających się w życiu przeciwieństw?”

Piotr Grobliński, fragment recenzji z wystawy Sami o Sobie

„Natomiast metamorfoza, transgresja, tożsamość płci, to tematy prac Izy Maciejewskiej. (...) W Transgresji (2002), instalacji na którą składają się obiekty rzeźbiarskie i fotograficzne dotyka zagadnień tożsamości płci, przemiany, która przestaje być tematem tabu. Ciało nie jest tu ograniczeniem, lecz czymś bardzo pojemnym, symbolicznym, wieloznacznym.”

fragment tekstu z katalogu wystawy Sami o Sobie, Ośrodek Propagandy Sztuki, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi

 

sztuka video / fotografia / instalacja / rzeźba

Copyright Izabela Maciejewska I Wszystkie prawa zastrzeżone

Zamieszone na stronie projekty stanowią utwory w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i podlegają ochronie przewidzianej w tej ustawie. Powielanie, przetwarzanie i dalsze rozpowszechnianie treści i materiałów zamieszczonych na stronie, w jakikolwiek sposób, w całości lub w części, bez wcześniejszej pisemnej zgody Autorki jest zabronione.