Izabela Maciejewska

Confessions

Na projekt Confessions składają się dwa filmy o tematyce transgenderowej. „Confessions after hours” jest kontynuacją tematu podjętego przez artystkę w filmie „Believe” (2003). „Believe” to dokumentacja występu studenta ASP, który w jednym z łódzkich nocnych klubów wciela się na scenie w rolę piosenkarki Cher. Pomimo starań debiut jako drag queen nie należy do udanych i staje się zarazem ostatnim publicznym występem młodego artysty. Marzenie by „być jak Ona", nie spełnia się. W filmie „Confessions after hours” zrealizowanym w 2008 roku w postać Madonny wciela się Bartek Jarmoliński. 

„Naciągnowszy na łydki siatkowe pończochy, w różowym body, na chwilę może zmienić się w boską Madonnę. Mimo, że stara się naśladować to, co zaobserwował w teledysku do piosenki "Hung up” z płyty "Confessions on the Dance Floor”, to rejestrujący jego performance film Izy Maciejewskiej pokazuje, że jego starania są skazane na porażkę.”

Marta Skłodowska, fragment recenzji

„Bartek Jarmoliński wcielił się w postać ikony pop kultury i wykonał taniec podobny do tego, który znamy z teledysku Madonny "Hang up". Z końcowej sceny filmu pt. "Confessions after hours", zrealizowanego we współpracy z Izą Maciejewską, dowiadujemy się od artysty, że jest nauczycielem plastyki. Z jednej strony nieokiełznana ekspresja i kreatywność, z drugiej szara rzeczywistość.”

Karolina Jabłońska, fragment recenzji

sztuka video / fotografia / instalacja / rzeźba

Copyright Izabela Maciejewska I Wszystkie prawa zastrzeżone

Zamieszone na stronie projekty stanowią utwory w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i podlegają ochronie przewidzianej w tej ustawie. Powielanie, przetwarzanie i dalsze rozpowszechnianie treści i materiałów zamieszczonych na stronie, w jakikolwiek sposób, w całości lub w części, bez wcześniejszej pisemnej zgody Autorki jest zabronione.